БІОГРАФІЯ


Автобіографія

Лапін Ігор Олександрович - український військовий, командир 2-ї штурмової роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» Збройних Сил України, сформованої з добровольців з Волині. В мирному житті — адвокат, член кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області. Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання.

Життєвий шлях

Народився 28 травня 1969 року в смт Іваничі, Волинської області, Україна. У 1986 році закінчив середню школу № 1 м. Ковель. В тому ж році вступив на історичний факультет Луцького педінституту, але провчився лише рік і пішов служити в армію.
Протягом 1988-1992 рр. навчався в Курганському вищому військово-політичному авіаційному училищі.
У 1992 році склав присягу народу України. З 1992 по 1995 роки проходив службу у складі аеродромної експлуатаційної роти військового аеродрому міста Луцька (в/ч 42198, був заступником командира аеродромної експлуатаційної роти). Отримав звання старшого лейтенанта. Звільнився за станом здоров'я.
Протягом 1993-1997 рр. навчався у Львівському державному університеті ім. Івана Франка (спеціальність – правознавство, отримав кваліфікацію – юрист).
З 1997 по 2014 роки працював адвокатом Волинської обласної колегії адвокатів, член кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Волинської області.
Із грудня 2013 року перебував на Майдані.
З червня 2014 р. – учасник АТО, обраний командиром 2-ї штурмової роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» (в/ч ПП В 0624), який підпорядкований ЗСУ.
На дострокових виборах до Верховної Ради України у жовтні 2014 року був обраний народним депутатом у одномандатному виборчому окрузі № 22 (м. Луцьк).
З 27.11.2014 р. – Народний депутат України 8-го скликання. Безпартійний.

Парламентська діяльність

Член фракції «Народний Фронт». Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Перший заступник голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації.
Ключовими напрямками діяльності є судова реформа та реформа збройних сил України. Виступає за патріотичне та військове виховання, за створення територіальних оборонних загонів і резервної армії. Відстоює інтереси держави в питаннях приватизації ключових об'єктів. Виступає за визнання Росії держави-агресором та факту війни на території України. Підтримує обмеження щодо використання в Україні медійної продукції держави-агресора.
Співавтор таких законопроектів як: «Про денонсацію Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки», «Про денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації», «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо удосконалення законодавства про тимчасово окуповані території», «Про територіальну оборону України», «Про припинення дипломатичних відносин з Російською Федерацією», тощо.
Підтримав реформаторські закони щодо змін до закону «Про прокуратуру» та змін до Конституції України (в частині правосуддя).

Нагороди

Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (2014 рік) — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, та відзнакою Президента України – ювійлейною медаллю "25 років незалежності України" (2016 рік).

Участь в АТО

Батальйон «Айдар» був заснований з «самооборонівців» ще у квітні 2014 року, а 3 травня було підписано наказ про створення штурмового добровольчого батальйону. 8 травня з Києва, з Майдану добровольці вирушили під населений пункт Новоайдар поблизу ріки Айдар. Після прибуття майданівців 9 травня в «Айдарі» вже нараховувалось більше 100 добровольців.

Під час створення 24-ого батальйону територіальної оборони «Айдар» ЗСУ Ігоря Лапіна (більш відомого під псевдонімом «Зола») було обрано командиром 2-ї штурмової роти «Захід», сформованої переважно з мешканців Волинської області.

Бійці 2-ї штурмової роти «Айдару» брали участь в операціях, під час який було звільнено від терористів 8 населених пунктів в Луганській області, зокрема Щастя, Металіст. «Зола» керував операціями, в яких були звільненні Георгіївка, Лутугине, Успенка, Хрящувате і інші важливі об'єкти. Штурмовий підрозділ «Золи» брав участь у звільненні Красного Яру, а під час операції зі звільнення Вергунського роз'їзду біля Луганська знищив групу спецпідрозділу по боротьбі з тероризмом РФ «Гюрза» та групу підрозділу «Бетмена».

Після бою за Хрящувате перебував на лікуванні у військовому госпіталі. Потім повернувся в зону проведення АТО, перебував на Луганській ТЕЦ, брав участь в обороні Щастя. Після обрання народним депутатом України разом з демобілізованими їздить в АТО допомагати нашим бійцям, передає навики та досвід ведення військових операцій.

Нагороди, відзнаки

- Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня
- Медаль «За жертовність і любов до України»
- Відзнака Головного управління розвідки Міністерства оборони України «Євген Березняк»
- Відзнака Головного управління розвідки Міністерства оборони України «За сприяння воєнній розвідці України» ІІ ступеня