НОВИНИ


2018-02-06 Ігор Лапін пояснив, чому законом довелось регулювати питання стягнення аліментів зі злісних неплатників

Новини

Про це народний депутат розповів в ефірі передачі «Тема Дня» на каналі «Нова Волинь». 

«У 2017 році стягнули понад 2,4 млрд грн аліментів на користь понад 576 тис. маленьких українців. Півмільйона дітей, а також їх годувальники матимуть захищеність. Загалом, цей закон націлений на громадян, які не сплачують аліменти з особистих міркувань. Він запроваджує нові засоби впливу на неплатників. Це наприклад, тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Законом на виконавця покладається обов’язок встановлювати таке обмеження без участі суду. Неплатників аліментів буде обмежено у праві керування транспортними засобами, у праві користування вогнепальною зброєю та у праві полювання», – зазначив депутат. 

Також Ігор Лапін звернув увагу на те, що закон не ставить за мету залишити недобросовісних батьків без засобів заробітку чи нормального життя. Наприклад, тимчасове обмеження у праві користування транспортними засобами не буде застосовуватися, якщо кермування – основне джерело доходу. Або у випадку, якщо боржник військовий, чи у разі використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю».

Співавтор закону звернув увагу, що неплатники податків не можуть обмежувати права дітей. «Щодо того з батьків, хто не проживає з дитиною і має заборгованість зі сплати аліментів, він не зможе впливати на рішення щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання за кордоном, відпочинку. Обмеження будуть дійсні до повного погашення заборгованості».
Нардеп заявив, що в законі передбачено адміністративні стягнення для злісних неплатників, зокрема це суспільно корисні роботи, оплата з яких іде на сплату заборгованості. Такого роду «санкції» будуть застосовуватись до неплатників аліментів – борг яких перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

Також передбачені випадки розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліменти. У таких випадках рішення щодо застосування обмежень визначатимуться окремо, враховуючи всі обставини. 

Нагадаємо, Міністерство юстиції України відкрило онлайн-реєстр осіб, які не сплачують аліменти понад 3 місяці. Перевірити наявність боржника - можна за посиланням.

інші новини